Úvod FAQ - dotazy
 

Jak si mám vybrat zahradu, když se v tom nevyznám? Nebudu rozumět tomu, co mi navrhnete.

U nás nemusíte ničemu rozumět, stačí vědět, jak se chcete na zahradě cítit.

Nemám dobrou představivost, nedovedu si to představit.

Uděláme Vám prostorový zákres 3D neboli perspektivu Dále zákres do fotografie Vaší stávající zahrady. Vše Vám ukazujeme na obrázcích - vizuálně.

Rostliny neznám podle latinského jména, nepoznám nic.

Není nutné znát rostliny, ukážeme Vám na obrázku a popíšeme česky a srozumitelně. Například: keř, cca 1 m, kvete modře.

Potřebuju to vidět naživo.

Můžeme zajít do zahradnictví, kde rostliny uvidíte. Popřípadě si můžete vybrat svého favorita, dominantu. My Vám k tomu doladíme zbytek, ukážeme Vám zahrady realizované dříve.

Budu si to moci dovolit? Slyšel jsem, že realizace bývá finančně náročná.

Nabízíme různé stupně zpracování dle Vašich potřeb a možností. Společně najdeme vyhovující řešení.

Ušetřím, když si zahradu udělám sám?

Z příkladů z praxe je znát, že se to většinou naopak prodraží. Tedy pokud Vám nestačí 5 jehličnanů a chcete něco víc. VÍCE

Čím to je?
  • nákupem rostlin ve velkoobchodech - koupě nevhodné rostliny (bohužel se prodávají i rostliny nemocné, s nedostatečným kořenovým balem, přischlé. Ty ani při sebelepší péči neudělají efekt. Často jsou to rostliny z dovozu, pěstované ve sklenících a nepřežijí první zimu.
  • My vám rostliny osobně vybereme, ručíme za jejich kvalitu, nakupujeme od prověřených dodavatelů, které osobně známe. Nakupujeme od prvovýrobců, takže máte rostliny zdravé a veselé.
  • Zákazníci si sami koupí rostliny dražší typu zakrslé konifery (alias bobik), kdy cena za kus je kolem 300 Kč. Rostlina se nerozroste, protože neudělá přirozené prostředí.
  • My používáme krásné a „obyčejné“ keře, které stojí cca 65 Kč za kus.
  • Zahradník ví, která rostlina co potřebuje, jaké má nároky, jak vyroste velká. Praktickými tipy Vám ušetříme spoustu času s pozdější údržbou, zálivkou atd. Ušetříte si tak budoucí zklamání.
  • Většinou chybí koncept, tzn., že se jde rovnou nakoupit a pak se to někam „píchne“. Vy se pořád snažíte a rostliny odcházejí, dokupujete a čekáte, až to bude hotové. Tyto myšlenky čerpáme ze zkušeností zákazníků, kteří prošli rekonstrukcí zahrady, pokud Vám to něco připomíná, neváhejte nás kontaktovat.

Odborná firma vyhotoví plán, udělá přípravu, víte, jak bude zahrada vypadat. Během 14 dní je hotovo. Vše se udělá najednou, odpadne nepořádek, shánění materiálu atd.

Tip

Pokud si přesto chcete zahradu dělat sami, nechte si zpracovat alespoň odborný plán. Rostliny nakupujte v prověřeném zahradnictví.

Tyto a další příklady vedou k tomu, že Vám dobrý zahradní návrhář ušetří spoustu nervů, zklamání, práce a hlavně peněz. Navíc zahrada má styl a jednotnou kompozici…

Tip

Vyberte si pečlivě zahradní firmu. Je rozdíl mezi zahradníkem (rostliny pěstuje) a zahradním architektem (navrhuje zahradu). Často se stává, že zahradník navrhuje zahradu, a to na základě svého vkusu, z rostlin co má k dispozici.

Kdo je kdo

Co se rozumí pod pojmem zahradník a zahradní architekt - více v rubrice články

Jak je zaručeno, že výsledné dílo bude vypadat jako to namalované na papíře-projektu.

Pokud dílo maluje architekt a samotnou realizaci zaštituje realizační mistr a fyzicky zahradu dělají najatí „pracovníci“, je tato obava opodstatněná.

My vám zahradu navrhneme a zároveň zrealizujeme! Jednáme spolu od začátku do konce. Odpadá Vám komunikace „mezičlánku“. Na návrhu pracujeme ve dvojici, tudíž máme dvojí kontrolu a případné chyby eliminujeme již v počátku.

Většinou mi dojde, co chci, až je pozdě. Co když zjistím, že chci něco jinak a už to bude vyprojektováno?

Počítáme s tím, jde přirozený proces tvorby. Proto raději začínáme studií, kterou společně doladíme, necháváme zahradu vyvíjet. Máme radost, když se zákazník zapojí a má nové nápady.

Jelikož jsme zároveň návrháři i realizátoři, není problém cokoliv změnit, udělat jinak, tak abychom z díla měli společnou radost.

Nikdy jsem se o rostliny nestaral, nezajímal. Co když pak nebudu vědět co s tím?

Nevadí, dostanete návod, který jsme vypracovali velmi důkladně nebo Vás zaučíme, údržbu provedeme párkrát společně.

Tolik rostlin, co když později zjistím, že nemám na údržbu čas?

Koncipujeme rostliny tak, aby srostly do kompaktních pásů a plevel neměl šanci. Navrhneme rostliny do správné výšky, tak nepřerostou a nemusí se udržovat řezem atd. Pokud přesto nemáte ani trochu času, je možné dohodnout si s námi zajištění údržby.

Dostavěl jsem a teď by to chtělo zahradu, ale zatím nezbyly peníze. Až budu mít na celek, pustíme se do toho. (Velmi častý dotaz.)

Nejlépe je začít s plánováním zahrady před stavbou domu. Více v návrzích nebo si nechat udělat alespoň studii a vysázet kostru tj. stromy, solitérní dřeviny, které rostou pomaleji.

Musím chtít od vás i realizaci?

Ne. V případě, že nespěcháte, je možné navrhnout jen studii, dovézt rostliny a postupovat svépomocí. Z celé naší nabídky možno brát dle Vašeho uvážení.

Chtěl/la bych si nechat udělat nově zahradu, ale je mi líto pokácet nebo dát pryč kusy, na které mám vzpomínky.

Zahrada je především o pocitu, nezáleží na nějakém stylu, nebo módnosti. Zahrada je především pro Vás. Není nutné, dát striktně všechno pryč. Společně projdeme kusy, které mají zůstat a když je náležitě opečujeme, často vyniknou a dají zahradě jedinečnost a punc originality.

 

Zpět


Společnost pro zahradní a krajináškou tvorbu Společnost pro zahradní a krajináškou tvorbu
Svaz zakládání a údržby zeleně Svaz zakládání a údržby zeleně
Náš Facebook
Webdesign: